Produkty:
  Koszyk
  Wartość zakupów: 0.00 zł
  Zarejestruj się / Zaloguj
  Top 10 produktów

  Dostępny jest świeży hydrolat z wrotyczu dostępny - wrzesień 2020

  Strona głównaAktualnościDostępny jest świeży hydrolat z wrotyczu dostępny - wrzesień 2020

  wielkość tekstu:A | A | A

  W 2020 roku kolejne zbiory wrotyczu do produkcji hydrolatu. W tym roku udało nam się zebrać wrotycz w najlepszym do tego momencie, przy odpowiednim kwitnieniu. Trudno mi tutaj opisać kiedy następuje ten moment ale jest to widoczne po kwiatach jak i po ich specyficznym delikatnym zapachu.

  Jak zrobić hydrolat - ważnym elementem przed destylacją wrotyczu jest jego odpowiednie osuszenie. Jeśli chcemy zdobyć hydrolat z wrotyczu, który będzie zawierał odpowiednie stężenie wszystkich leczniczych właściwości to musimy go odpowiednio ususzyć przed destylacją. Czynnikiem obligatoryjnym jest suszenie roślin w miejscu bez bezpośredniego dostępu słońca. Miejsce to musi też być wietrzone lub znajdować się na zewnątrz pod dachem (najlepsze rozwiązanie).
  Proces suszenia wrotyczu jest niezbędny do pozbycia się w hydrolacie zapachu ściętego białka, które będzie występować jeśli zaczniemy destylować świeżo ściętą roślinę. 
  Proces produkcji hydrolatu z wrotyczu należy rozpocząć w momencie w którym suszony wrotycz zaczyna wydzielać intensywny zapach i tylko wtedy rozpoczęcie procesu produkcji ma największy sens. Niestety wymusza to kontrolę naturalnego suszenia co kilka godzin.
  Dzięki takiemu podejściu hydrolat z wrotyczu będzie aromatyczny i będzie miał wszystkie, dosłownie wszystkie, pożądane substancje. Proces destylacji jest u nas kontrolowany co 100 ml to znaczy, że w odpowiednim momencie kończymy destylację jeśli widzimy, że wkład w miedzianej kolumnie już nie ma substancji leczniczych.

  Prowadząc szkółkę roślin, która wymusza na nas kontrolę całej naszej hodowli roślin praktycznie 24 godziny na dobę, jesteśmy w stanie dopilnować tego momentu dlatego nasz hydrolat jest najlepszy ze wszystkich dostępnych hydrolatów na polskim rynku.
  Ilość uzyskanego hydrolatu w tym roku to tylko 12,3 litra. Może mało ale za to jego jakość jest nieporównywalna do innych dostępnych na rynku.

  Pozdrawiamy

  Izabela i Adrian Cieszyńscy

  czytano: 3185 razy

  autor: ZiolowyKuferek.pl

  data dodania: 2020-09-15 16:40:58

  Strona główna

  Kontakt

  Ziołowy Kuferek
  42-575 Strzyżowice
  ul. 1 Maja 86
  tel: +48 502 589 189
  e-mail: biuro@ziolowykuferek.pl

  Ziołowy Kuferek - naturalne zwalczanie cellulitu, zmarszczek i nadwagi.

  Wersja mobilna